+421 37 6522 523
+421 915 774 213
+421 903 722 734
Pondelok - Piatok:
09:00 - 12:00
a 13:00 - 15:00
Bombovo
Novozámocka 230
949 01 Nitra

Farmársky tábor ako stvorený pre mestské deti

Miluje vaše dieťa zvieratká? Túži po domácom miláčikovi, ale nie je možné mu ho dopriať? Každú voľnú chvíľu navštevujete ZOO, no napriek tomu to nestačí?

 

Neobyčajné zážitky na farme

Vo  farmárskom tábore bude mať vaše dieťa možnosť byť s týmito nevinnými stvoreniami sedem dní v týždni. Vyskúša si starostlivosť o domáce zvieratká ako sú napríklad ovce, kozy, zajačiky, mačky… Naučí sa čo všetko si každodenne vyžadujú a potrebujú. Okrem toho zažije kopec nových zážitkov, dobrodružstiev v prírode ale nájde si aj nových parťákov na hru. Pod dozorom profesionálov sa naučí o týchto nemých spoločníkoch, ich potrebách a zaujímavých farmárskych zručnostiach viac ako z bežnej knižky. Dočítať sa o niečom je dobrá vec, no zažiť to na vlastnej koži je na nezaplatenie.

 

 

 

Zvieratká majú na nás pozitívny vplyv

Farma je miesto kde sa človek jednoznačne nenudí. Spoločnosť zvierat nás neustále vyzýva k vyššej pohybovej aktivite, čím si budujeme lepšiu kondíciu. Nezáleží na tom či máme psa, mačku, alebo ovcu, ich prítomnosť ma na nás pozitívny vplyv. Štúdie dokazujú, že deti, ktoré vyrastajú v prítomnosti domácich miláčikov nadobudnú o 30 percent lepšiu imunitu.

 

Ak máte doma malého neposedníka, rebela plného energie, pobyt medzi maznáčikmi a starostlivosť o ne ho naučí väčšej trpezlivosti a zodpovednosti. Zvieratá sú dokonalou terapiou na negatívnu energiu, alebo stres. V priebehu niekoľkých minút dokážu uľaviť na duši a vyčarovať úsmev na tvári. Vo všetkých oblastiach nášho života sú dôležitou dávkou sociálnej a emocionálnej podpory.

 

Pri pravidelnom kontakte so psom, mačkou, ovcou… si dieťa vybuduje postupne pocit bezpečia. O niečo neskôr sa uňho vyvinie väčšia sebadôvera. Pri gazdovských aktivitách spočívajúcich v starostlivosti o zvieratá sa vybuduje väčšia empatia. Malí výmyselníci sa veľmi zaujímajú o nových kamarátov, ktorým môžu zveriť svoje tajomstvá a vedia, že ich neprezradia. Všetci ľudia máme väčšiu či menšiu potrebu spájať sa s inými ľuďmi a byť s nimi v kontakte. Pre mnohých z nás predovšetkým v čase dospievania je prirodzené takýto kontakt nadväzovať aj s dvojnohými a štvornohými miláčikmi. Niektorých z nás, ktorý si nájdu cestu k týmto tvorom si ich zamilujú na celý život. Práve farmársky tábor je príležitosťou nájsť si priateľa na celý život, či už to bude roztomilá nemá tvár, alebo človek.

 

 

Jedinečné skúsenosti

Vo farmárskom tábore si deti okrem nájdenia nových kamarátov nájdu vzťah k prírode, ktorou budú po celý čas obklopený. Výletmi do lesa spoznajú rôzne liečivé bylinky a chutné huby na ktoré, si v kreatívnej dielničke vyrobia košík. Samozrejme nemôže chýbať ani ochutnávka týchto dobrôt v podobe večere. Farmársky tábor má program zameraný na získanie jedinečných praktických skúseností v podobe dojenia kozičiek a kravičiek. Z podojeného mlieka si vyskúšajú ako sa vyrába syr a korbáčiky na ktorých si mnohí tak rady pochutnávajú. Zažili ste alebo si pamätáte ako sa kedysi kosila tráva bez kosačky? Vaše deti si to v našom tábore vyskúšajú.

 

Ak chcete, aby Vaše deti zažili parádny týždeň  v spoločnosti ich obľúbených miláčikov, kedy každý deň je plný nových zážitkov a skúseností nerozmýšľajte ani chvíľu.  Farmársky tábor  za plotom je jedinečná šanca aby spoznali zvieratká a život na farme zblízka.

 

Ak bol tento článok pre Vás užitočný, nezabudnite lajknúť náš Facebook