+421 37 6522 523
+421 915 774 213
+421 903 722 734
Pondelok - Piatok:
09:00 - 12:00
a 13:00 - 15:00
Bombovo
Novozámocka 230
949 01 Nitra

Príprava našich animátorov – interview s Jurki a Gegym

Radi by ste získali počas letných prázdnin svoje prvé pracovné skúsenosti ale zároveň by ste si chceli leto užiť s priateľmi? Tím Bombova Vám ponúka perfektnú príležitosť spojiť príjemné s užitočným. Zapojte sa s nami do programu pre animátorov. Prečítajte si, ako naši animátori Jurki a Gegy zvládli svoje prvé prázdniny ako animátori.

 

Ako si sa prihlásil/a do programu pre animátorov?

Jurki: Prácu animátora som našla formou inzerátu na internete. Následne som napísala email, na základe ktorého ma pozvali na školenie. O necelé dva mesiace som sa zúčastnila školenia animátorov.

Gegy: Priateľka mi navrhla, nech si pozriem stránku Bombova, pretože našla zaujímavú ponuku letnej brigády na pracovnom portále. Práca ma zaujala a tak som podal prihlášku na školenie. Zakrátko ma pozvali na školenie.

 

Kde a ako prebiehalo školenie?

Jurki: Školenie sme mali v hlavnom stredisku Bombova – Lomy, v krásnom prostredí lesov. Školenia viedli hlavní vedúci Bombova. Vysvetľovali nám ako prebieha čas s deťmi, ako riešiť situácie. Prešli sme si program a činnosti, ktorým sme sa potom venovali v tábore. Bol to čas zábavy, ale taktiež aj vzdelávania. 

Gegy: Školenie prebiehalo v Horskom hoteli Lomy. Priebeh školenia bol pre mňa zaujímavý a veľmi príjemný, pretože atmosféra bola uvoľnená a školitelia sa k nám “nováčikom” správali priateľsky. Počas školenia sme sa cítili ako v letnom tábore, čo mi ponúklo dobrý obraz o tom, ako to na táboroch chodí. Rozprávali sme sa o rozsahu aktivít a činností animátorov v táboroch. 

 

Aké miesta si ako animátor navštívil a na akom type tábora si pôsobil/a?

Jurki: Navštívila som spolu s deťmi ZOO Bojnice, vyhliadkovú vežu v Bojniciach a rôzne iné vyhliadkové veže. Užívala som si hlavne naše turistické výlety, ktoré zbožňujem. Bola som v tábore Wood kemp a Kids challenge.

Gegy: Zatiaľ som v Bombove po prvýkrát. Ako animátor som pôsobil v stredisku Lomy a v stredisku na Skalke, kde sme počas tábora boli na výlete v Kremnici v Múzeu mincí a medailí a v štôlni Andrej. Samozrejme sme veľa času trávili v prírode na turistických výletoch. Prvým bol tábor Napnúť plachty a dvakrát som bol animátorom v tábore Wood kemp.

 

Ako prebiehal tvoj deň?

Jurki: Môj deň začal super rozcvičkou, potom sme hrali rôzne aktivity po okolí v prírode. Nasledoval obed, po ktorom, keď sme si trochu oddýchli, sme hrali rôzne stolové hry alebo sme vyrábali rôzne ručné výrobky. Poobede sme vybehli von a súťažili sme navzájom medzi skupinami.  Zaujímavý bol pre mňa hlavne večerný program v podobe rôznych hudobných kvízov či tancov, pri ktorom sme sa vždy dobre zabavili.

Gegy: Keďže rád športujem medzi moje hlavné aktivity patrili športové hry s deťmi, ktoré ma veľmi bavili. Taktiež som sa zapájal do tvorivých prác, kde sme trénovali s deťmi trpezlivosť.

 

Akým aktivitám si sa venoval/a s deťmi?

Jurki: Najviac času venujeme hrám, pri ktorých skupiny detí medzi sebou súťažia, niečo vytvárajú. Hráme slovné/ stolové hry, ale častokrát sa spolu len tak rozprávame o svojich záľubách a bežnom živote. Takto sa najlepšie vytvárajú dobré vzťahy medzi animátormi a deťmi.  

Gegy: Počas dňa sa venujeme rozličným aktivitám, ktoré sú zamerané nielen na šport ale i kreativitu. Pri každej činnosti sa snažím vyťažiť čo najviac zo seba, aby sa deti pri aktivitách dobre zabávali a mali z tábora krásne zážitky.

 

 

Ako by si zhodnotil/a svoje pôsobenie v Bombovo.sk?

Jurki: Svoje pôsobenie hodnotím veľmi pozitívne. Každý animátor je výnimočný a navzájom sa naše rozličné povahy perfektne dopĺňajú. Naučila som sa mnoho nových vecí, spoznala som nových ľudí a navštívila som krásne miesta na Slovensku.

Gegy: V Bombove som bol prvý rok a veľmi sa mi tam páčilo. Myslím, že som si vytvoril nové a hodnotné priateľstvá. Práca ma bavila, pretože som si počas leta niečo zarobil a mal som dostatok času aj na vlastné aktivity.

 

Mal by si záujem byť animátorom aj v nasledujúcom roku?

Jurki: V budúcom roku by som chcela taktiež robiť animátorku v Bombove, pretože čas s deťmi a animátormi ma veľmi baví. 

Gegy: Určite by som sa chcel zapojiť do Bombova aj budúci rok. Táto práca bola pre mňa novou skúsenosťou a veľmi sa mi to páčilo.

 

 

Ak bol tento článok pre Vás užitočný, nezabudnite lajknúť náš Facebook